Ulica Kunickiego z nową nawierzchnią

Nieutwardzona wcześniej ul. Kunickiego na Świerczewie ma już nową nawierzchnię. Prowadzone od połowy marca prace objęły odcinek pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Rejewskiego. Wyremontowany został również ciąg pieszy w ul. Sucharskiego.

Zakończyliśmy zasadnicze roboty budowlane, ulica jest już przejezdna. Przed nami przygotowania do procedury odbiorowej. Okoliczni mieszkańcy mogą już wygodnie dojechać do domów – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja poprawi komfort użytkowników, którzy po intensywnych opadach oraz wiosennych roztopach narażeni byli na uciążliwości związane z nieutwardzoną drogą. Przebudowywany fragment pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Rejewskiego zyskał nie tylko nową nawierzchnię, ale również odpowiednie odwodnienie.

Ul. Kunickiego pokryła nawierzchnia z kostki betonowej i ażurowych, przepuszczalnych płyt, przez które woda z powierzchni ulicy będzie dostawać się do nowych studni chłonnych. Podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku pobliskiego ciągu pieszego na ul. Sucharskiego. Przeprowadzone prace objęły także budowę kanału technologicznego i oświetlenia ulicy. Nie ma tam wyodrębnionych jezdni i chodników – ulica znajduje się w strefie zamieszkania.

https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/ul-kunickiego-z-nowa-nawierzchnia