Projekt przebudowy ul. Stefańskiego i Kwiatkowskiego – konsultacje i spotkanie

Rada i Zarząd Osiedla Świerczewo przedstawia projekt przebudowy ul. Stefańskiego i Kwiatkowskiego (odc. Stefańskiego – Burszty) i zachęca mieszkańców do przesyłania uwag oraz wzięcia udziału w spotkaniu, które jest zaplanowane na 5 kwietnia o godz. 18:00.

Projekt obejmuje budowę jezdni, chodników, zjazdów do posesji oraz oświetlenia na ul. Stefańskiego i Kwiatkowskiego (odc. Stefańskiego – Burszty). Rada Osiedla otrzymała od projektanta wstępny projekt.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Jednocześnie informujemy, że projekt zakłada wydzieloną jezdnię o nawierzchni z kostki betonowej (ażurowej, ekologicznej) oraz chodniki o nawierzchni z płyt betonowych o szerokości 1,40 – 1,50 m. Rozwiązanie takie było prezentowane jako jeden z wariantów przebudowy ulicy Kunickiego i uzyskało negatywną opinię Miejskiego Inżyniera Ruchu i Zarządu Dróg Miejskich. Zgodnie z przepisami, minimalna szerokośc chodnika wynosi 2,0 m i dlatego dla ulicy Kunickiego projekt został zmieniony na pieszojezdnię. Pieszojezdnia umożliwia także na parkowanie samochodów pod ogrodzeniami nieruchomości. W załączeniu zdjęcie przykładowej ulicy wykonanej jako pieszojezdnia.

Mieszkańców zachęcamy do przesyłania pytań i uwag do 5 kwietnia na maila Osiedle_Swierczewo@um.poznan.pl oraz zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 5 kwietnia o godz. 18:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Jarzębowej.

Dodaj komentarz