Pomóż nam zbierać głosy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim!

6 projektów ze Świerczewa weźmie udział w głosowaniu w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego włączenia się w zbieranie głosów – zapraszamy na spotkanie dla wolontariuszy 25 września o godz. 17:30.

Często jako Rada Osiedla Świerczewo otrzymujemy od mieszkańców uwagi, że na osiedlu brakuje dobrego boiska do gry w piłkę nożną, wybiegu dla psów albo że okolica Fortu IX jest zaniedbana. Niestety są to zadania, które przekraczają możliwości finansowe Rady Osiedla. Jednak pojawiła się szansa, aby chociaż część tych zaniedbań nadrobić!

W Poznańskim Budżecie Obywatelskim jest zgłoszonych 6 projektów ze Świerczewa. Są to:

Na dzielnicę Wilda (osiedla: Wilda, Dębiec, Świerczewo) przypada do rozdziału 2 mln złotych. W ramach tej kwoty będą zrealizowane przynajmniej 4 projekty – tylko od aktywności nas samych, mieszkańców Świerczewa, będzie zależało, jaka część z puli dzielnicowej trafi na nasze Osiedle i co zostanie za nią wykonane!!!

Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w zbieranie głosów. Wszystkich chętnych wolontariuszy zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w piątek, 25 września o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej nr 79 przy ul. Jarzębowej.

Przydatna będzie każda pomoc. Potrzebne są osoby m. in. do roznoszenia ulotek czy zachęcania sąsiadów do udziału w głosowaniu. Osoby zainteresowane, które nie będą mogły się pojawić na spotkaniu, zapraszay do kontaktu mailowego (Osiedle_Swierczewo@um.poznan.pl).

Jednocześnie poszukujemy miejsc (punkty usługowe, sklepy), gdzie byłaby możliwość zorganizowania stanowiska do głosowania (pojemnik na puste karty do głosowania oraz skrzynka na wypełnione głosy). Wszystkich przedsiębiorców oraz inne podmioty, które chciałyby się włączyć do akcji, gorąco zachęcamy do wcześniejszego kontaktu pod adresem Osiedle_Swierczewo@um.poznan.pl.

 

Wydarzenie na facebooku – https://www.facebook.com/events/779234098851983 – zapisz się i zaproś znajomych!

Dodaj komentarz