Co z parkiem dookoła Fortu, skateparkiem oraz boiskiem piłkarskim?

Mieszkańcy Świerczewa wybrali w Poznańskim Budżecie Obywatelskim w poprzednich latach 4 projekty . Do dziś zrealizowany został tylko jeden z nich – wieża widokowa na Szachtach. Co z pozostałymi?

W październiku 2015 r. mieszkańcy Świerczewa wybrali 3 projekty: budowę wieży widokowej na Szachtach, skatepark oraz park dookoła Fortu IX. Zadania powinny być zrealizowane w 2016 r., najpóźniej do końca 2017 r. Do tej pory powstała jedynie wieża widokowa na Szachtach, która została otwarta pod koniec 2018 r. W 2017 r. zwyciężyło centrum sportowe przy ul. Buczka. Ponieważ jako rada osiedla jesteśmy zaniepokojeni, jak wolno są realizowane projekty, wystąpiliśmy z zapytaniami do odpowiednich miejskich wydziałów, kiedy projekty zostaną wdrożone.

PARK DOOKOŁA FORTU IX

Fort IX – fot. Marek Kaczmarczyk http://www.aerofoto-kaczmarczyk.com/

Zgodnie z założeniami, projekt obejmuje głównie wykonanie alejek pieszych o nawierzchni z kruszywa naturalnego dookoła fortu wraz z dojściami. W części południowej terenu opracowania projektuje się ogrodzone miejsce do wyprowadzania psów (na terenie projektuje się siedziska z pni drzew oraz kosze na psie odchody i tablice regulaminowe). Z małej architektury zaplanowano 17 ławek, 13 koszy na śmieci, 5 stojaków rowerowych. Planuje się także montaż tablicy dotyczącej historii fortu od strony południowej terenu parku .

Dla przedsięwzięcia wykonano projekt budowlano-architektoniczny, który został ukończony w grudniu 2016 r. Zgodnie z informacją z Urzędu Miasta, dla przedmiotowego przedsięwzięcia wykonana została również ekspertyza chiropterologiczna oraz uzyskano decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Obecnie prowadzone są prace zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę dla przedmiotowej inwestycji, a po jego uzyskaniu ogłoszony zostanie przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Planowana data zakończenia prac to IV kwartał 2019 r.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

SKATEPARK

Zadanie jest realizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Do tej pory powstała jedynie koncepcja:

Aby realizować zadanie, Poznańskie Inwestycje Miejskie przeprowadziły 4 postępowania przetargowe, które zakończyły się albo brakiem złożonych ofert, albo były one znacznie przekraczające założony budżet. Zwiększenie budżetu będzie możliwe w przypadku oszczędności z innych zadań PBO.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

CENTRUM SPORTOWE PRZY UL. BUCZKA

Zadanie zostało przegłosowane przez mieszkańców w 2017 r. Ze środków Rady Osiedla Świerczewo powstał projekt, który zakłada m. in. wykonanie boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni, kortu tenisowego, siłowni zewnętrznej i remont alejki dookoła terenu. Planowana jest też rezerwa na pełnowymiarowe boisko piłkarskie o nawierzchni naturalnej.

Niestety, w trakcie wykonywania dokumentacji geotechnicznej okazało się, w gruncie umieszczone są ropopochodne odpady. Zgodnie z przepisami, dokumentacja trafiła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która nakazała dokładne zbadanie odpadów i wykonanie tzw. planu remediacji, który powie w jaki sposób odpady należy zabezpieczyć lub zutylizować.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Jako Rada Osiedla będziemy na bieżąco kontrolowali postępy Urzędu Miasta nad realizacją poszczególnych projektów wybranych w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

Dodaj komentarz