Konkurs “Zielony Poznań”

Masz ukwiecony balkon, piękny taras, ogródek z wyjątkowymi roślinami? Pochwal się nim i zgarnij nagrody. Konkurs “Zielony Poznań” odbędzie się w tym roku już po raz 26. Zainauguruje go oficjalnie kiermasz w parku Wilsona – będą warsztaty, zabawy dla dzieci i pokazy florystyczne.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich zgłoszone obiekty oceniają (do 20 lipca) przedstawiciele rad osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców bądź Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Najwyżej ocenione przechodzą do etapu drugiego – miejskiego. Tam Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i urzędu miasta, powołana przez prezydenta Poznania, wybierze najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty (do 30 sierpnia).

Obiekty można zgłaszać w 6 kategoriach:

  • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne
  • balkony, tarasy, loggie i okna
  • ogrody przydomowe 614
  • działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  • pasy zieleni
  • zielone dachy

Dodatkowo, w tym roku instytucje, organizacje społeczne i spółdzielcze, podmioty gospodarcze wszystkich sektorów, wspólnoty mieszkaniowe (w tym budynki komunalne) będą mogły ubiegać się o Tytuł Prezydenta Miasta Poznania za najbardziej zazielenioną i ukwieconą elewację oraz za najpiękniejszy ogród społeczny w Poznaniu. W 26. edycji konkursu “Zielony Poznań” zostaną ufundowane dwa wyróżnienia Dyrektora Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu – za “Ogród miododajny” oraz “Zieleń przyjazna pszczołom”.

Kandydatury do konkursu można zgłaszać do 20 czerwca. Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne są w siedzibach Rad Osiedli, Oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, w Biurze Konkursu – Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, pok. 104), a także na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania (www.bip.poznan.pl). Znajdują się także w załączniku.

Poznan.pl – więcej informacji, karty zgłoszeniowe