Świerczewo na pierwszym miejscu w rowerowej rywalizacji. Walczymy do końca maja!

Naszej osiedlowej drużynie, walczącej o stację rowerów miejskich, udało się wskoczyć na pierwszą pozycję w Poznaniu! Przypominamy jednak, że rywalizacja trwa do końca maja. Cały czas zachęcamy nowych użytkowników do dołączenia się!

Na osiedlu, którego drużyna wyjeździ najwięcej kilometrów, zostanie ustawiona stacja roweru miejskiego. Rywalizacja trwa do 31 maja, a wyniki można na bieżąco śledzić na stronie http://www.cyclingchallenge.eu/ (po wybraniu Poznania). Obecnie Świerczewo zajmuje 1. miejsce – niemniej stale zachęcamy do aktywności! Poniżej zamieszczamy krótki poradnik.

ZASADY TRAS

  • Przejazdy o średniej prędkości większej niż 30 km/h ORAZ JEDNOCZEŚNIE o maksymalnej prędkości większej niż 45 km/h są niekwalifikowane do konkursu
  • Maksymalna długość pojedynczej trasy to 35 km. Dłuższe trasy można zapisywać w kilku odcinkach.
  • Zliczane będą tylko kilometry z części przejazdu odbytego wewnątrz granic administracyjnych miasta.

Więcej na stronie: http://www.cyclingchallenge.eu/pl/rules

INSTALOWANIE APLIKACJI, DOŁĄCZENIE DO DRUŻYNY ŚWIERCZEWA

  1. Zainstaluj na telefonie aplikację Naviki – https://www.naviki.org/pl/naviki/aplikacja/
  2. Po włączeniu aplikacji i zarejestrowaniu/zalogowaniu, należy wejść w Ustawienia -> Konkursy -> ECC2017
  3. Należy wybrać “Biorę udział”
  4. Należy wybrać miasto “Poznań”
  5. Należy kliknąć “Moje zespoły” 
  6. Następnie należy wybrać do góry opcję “Other”, a następnie “Świerczewo”

REJESTROWANIE PRZEJAZDU

Przed rozpoczęciem każdej podróży należy uruchomić aplikację i wybrać “Śledź trasę”. Po zakończeniu przejazdu (lub przed przekroczeniem 35 km) należy wybrać opcje (kółko po lewej na dole), potem “Zapisz jako…” i “zapisz”.

IMPORTOWANIE TRAS Z INNYCH APLIKACJI

Za pomocą strony https://www.naviki.org/pl/naviki/zaplanuj-trase/?upload=true można zaimportować pliki tras o rozszerzeniu .gpx , które zostały zapisane w innej aplikacji (np. Endomondo). Długość takiej trasy musi jednak wynosić maksymalnie 15 km.

Instrukcja importowania jest dostępna na stronie http://www.cyclingchallenge.eu/pl/naviki

SPRAWDZENIE SYNCHRONIZACJI TRAS

Zachęcamy do sprawdzenia w aplikacji Naviki, czy wszystkie trasy są zsynchronizowane. W tym celu należy uruchomić aplikację  i wybrać “Moje trasy”.  Przy trasie powinien być symbol chmurki. Jeśli jest telefon komórkowy tzw. że trasa nie jest zsynchronizowana – należy sprawdzić połączenie internetowe i kliknąć na trasę, aż pojawi się chmurka. Ponadto, należy też w aplikacji zobaczyć pod pozycję Ustawienia – Konkursy – ECC – Moje trasy w tym konkursie: czy przy wszystkich trasach jest przełącznik na prawo (wtedy trasa się wlicza do konkursu).

 

WSPÓLNE PRZEJAZDY ROWEROWE

Wspólne przejazdy rowerowe odbywają się od poniedziałku do piątku – rozpoczynamy o godz. 18:00 na boisku przy ul. Buczka (od strony ul. Stefańskiego). Trasa ma ok. 15 – 20 km i przebiega niemal w całości po wydzielonych drogach rowerowych lub przez tereny rekreacyjne. Zapraszamy także na przejazdy osoby, które mają problemy lub pytania do aplikacji – postaramy się pomóc!