Rusza kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego – będą 3 nowe stacje na Świerczewie!

O północy z czwartku na piątek rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Na początku dostępnych będzie 1240 znanych już rowerów 3. generacji, które będzie można wypożyczyć na 113 stacjach. W połowie marca wyjedzie dodatkowo 475 rowerów 4. generacji, w tym 30 rowerów elektrycznych. Zostaną też wyznaczone nowe stacje na Świerczewie – łącznie będą ich 4!

Co istotne, od sezonu 2019 zmieni się wysokość tzw. opłaty inicjalnej: aby móc wypożyczyć rower miejski, trzeba będzie mieć na koncie co najmniej 20 zł. Natomiast nie ulegnie zmianie taryfa opłat – darmowe będzie wypożyczenie roweru na czas do 20 minut, a dla posiadaczy ważnych biletów okresowych na strefę A (w tym, a, A+B, A+B+C) na karcie PEKA – do 30 minut.

Na terenie Świerczewa oraz w okolicy zostaną uruchomione następujące stacje:

  • Buczka/Kołłątaja (obecna stacja dla rowerów 3G + strefa dla rowerów 4G)
  • pętla Górczyn (obecna stacja dla rowerów 3G + strefa dla rowerów 4G)
  • pętla Dębiec (obecna stacja dla rowerów 3G + strefa dla rowerów 4G)
  • Leszczyńska/Kocha (nowa strefa dla rowerów 4G)
  • Bohaterów Westerplatte – rondo (nowa strefa dla rowerów 4G)
  • Opolska/Jesionowa (nowa strefa dla rowerów 4G)

O lokalizację nowych stacji wnioskowała Rada Osiedla Świerczewo, podejmując uchwałę na sesji w listopadzie 2018r. w sprawie propozycji lokalizacji wirtualnych stref Poznańskiego Roweru Miejskiego na Osiedlu Świerczewo, wskazując nowe stacje w powyższych 3 miejscach.

Szczegóły na stronach: