Stacja roweru miejskiego stanie na skrzyżowaniu ul. Buczka/Kołłątaja

Znamy wyniki głosowania ws. lokalizacji stacji roweru miejskiego na Świerczewie – najwięcej głosów otrzymała lokalizacja przy skrzyżowaniu ulic Buczka/Kołłątaja.

W dniach od 28 sierpnia do 3 września Rada Osiedla przeprowadziła na stronie internetowej głosowanie nad lokalizacjami wśród uczestników drużyny Świerczewa z ECC2017. Spośród 295 uczestników ECC2017, zapisanych do grupy Świerczewa, głos oddało 128, z czego zaproponowane lokalizacje otrzymały następujące liczby głosów:

  • skrzyżowanie ul. Kołłątaja/Buczka ? 46
  • rondo ul. Boh. Westerplatte/Kołłątaja ? 38
  • skrzyżowanie ul. Leszczyńska/Kocha/Krasickiego ? 38
  • skrzyżowanie ul. Czechosłowacka/Górecka ? 10.

Na sesji 6 września Rada Osiedla Świerczewo podjęła uchwałę ze wskazaniem lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Buczka i Kołłątaja. Przedstawione miejsce charakteryzuje się położeniem w środku osiedla, zapewniając najlepszy dostęp mieszkańców oraz zapewniając bezpieczny dojazd do sąsiednich stacji na pętlach tramwajowych na Dębcu i Górczynie.

Stacja zostanie ustawiona w marcu 2018 r. Ponadto, niedawno została uruchomiona stacja roweru miejskiego przy Factory w Luboniu  , a w 2018 r. planowane jest uruchomienie kolejnych 3 stacji w Luboniu (przy dworcu kolejowym, na os. Lubonianka i przy ul. Wschodniej).