Przez wakacje bez tramwajów na Głogowskiej – linie 149 i 175 pojadą na Dworzec Główny

Zgodnie z harmonogramem, 19 czerwca br. zakończą się prace związane z wymianą sieci trakcyjnej na ul. Warszawskiej, a następnego dnia na tę trasę powrócą tramwaje. 20 czerwca br. prace rozpoczną się na ul. Jana Pawła II oraz Głogowskiej.

Do przystanku Poznań Główny wydłużone zostaną trasy linii autobusowych nr 149, 175 oraz 180. To właśnie tymi liniami będą mogli podróżować pasażerowie na odcinku Głogowskiej, na którym wyłączony zostanie ruch tramwajowy.

Linia nr 149
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin – Roosevelta – Głogowska – Ostatnia – … – DĘBIEC

Linia nr 175
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin – Roosevelta – Głogowska – Czechosłowacka – … – DĘBIEC

Linia nr 180
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin – Roosevelta – Głogowska – Lerczakówny – SYCOWSKA CENTRUM HANDLOWE/RUDNICZE

Linie nr 149, 175, 180 kursować będą z łączną częstotliwością co ok. 7 minut.

Autobusy linii 149, 175 i 180 na odcinku od wiaduktu Kosynierów Górczyńskich do dworca Poznań Główny zatrzymywać się będą na wszystkich napotkanych przystankach:

  • „Sielska”, „Krauthofera” i „Głogowska/Hetmańska” na przystankach w torowisku,
  • „Rynek Łazarski” – przystanek w kierunku ul. Hetmańskiej będzie zlokalizowany na ul. Głogowskiej za ul. Sczanieckiej, natomiast w kierunku centrum między wjazdem na rynek Łazarski a ul. Niegolewskich,
  • „Park Wilsona” – przystanek w kierunku ul. Hetmańskiej będzie zlokalizowany na ul. Głogowskiej przed ul. Berwińskiego, natomiast w kierunku centrum przed ul. Strusia,
  • „Dworzec Zachodni” – przystanki zlokalizowane na ul. Głogowskiej równolegle do przystanków tramwajowych,
  • „Most Dworcowy” – przystanki zlokalizowane na ul. Roosevelta na wysokości przystanków tramwajowych.
  • „Bałtyk” w kierunku Górczyna zlokalizowanym na ul. Roosevelta za ul. Bukowską.
  • Stanowisko odjazdowe dla autobusów linii 149, 175 i 180 na placu Dworcowym znajdować się będzie w pobliżu zejścia z budynku dworca na peron 1.

Autobusy nie będą wjeżdżać na pętlę Górczyn. Przesiadka między autobusami linii 149, 175 i 180 a 150, 163, 182 i 193 będzie możliwa między przystankami „Sielska” (zlokalizowanymi na ul. Głogowskiej przy ul. Sielskiej) a „Częstochowska” (zlokalizowanymi na ul. Ściegiennego przy kościele św. Krzyża).

https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/zmiany-w-komunikacji-zbiorowej-od-czwartku-20-czerwca-br-na-warszawska-wroca-tramwaje-prace-rozpoczna-sie-na-jana-pawla-ii-i-glogowskiej