Nowe chodniki na ul. Cymsa i Kiedacza

ul. Kiedacza

Zakończyły się prace remontowe polegające na wymianie nawierzchni chodników na ul. Cymsa i Kiedacza. Została także wyrównana nawierzchnia jezdni i utwardzona materiałem pofrezowym.

Prace kosztowały ponad 28 tys. zł i pochodziły z puli środków dla Osiedla Świerczewo na remonty dróg i chodników (tzw. środki celowe), których rocznie posiadamy ok. 250 tys. zł. W bieżącym roku zostanie jeszcze wyremontowany chodnik na ul. Worcella (do 10 grudnia) oraz wymienione fragmenty nawierzchni jezdni ul. Kwiatkowskiego (na odcinku od ul. Leszczyńskiej do Gołuchowskiej oraz od ul. Kołłątaja do ul. Ułaszyna).

Jednocześnie informujemy, że walczymy o zmianę zapisów w Statutach Osiedli, uchwalanych przez Radę Miasta Poznania. Chcemy, aby środki które mamy do dyspozycji (250 tys. zł rocznie), moglibyśmy wydawać nie tylko na remonty istniejących dróg i chodników, ale także na budowę nowych. Pozwoliłoby to nam m. in. na budowę jezdni na krótkich ulicach gruntowych czy nowych chodników. Obecnie, ze względu na absurdalne przepisy, nie mamy takiej możliwości (dlatego też nie było możliwości położenia eko-kostki na ul. Cymsa i Kiedacza). Głosowanie zmian w statutach osiedli zostało przełożone na okres po wyborach samorządowych, więc będzie zależało od nowowybranych radnych miasta.

One Comment on “Nowe chodniki na ul. Cymsa i Kiedacza”

Dodaj komentarz