Festyn rodzinny Kolorowe Świerczewo

Zapraszamy mieszkańców na Festyn Rodzinny „Kolorowe Świerczewo”, który odbędzie się 28 września (tj. sobota) w godzinach 14.00-17.00 na boisku przy ul. Buczka w Poznaniu.

W ramach wydarzenia zapewnimy Waszym rodzinom multum bezpłatnych atrakcji! W trakcie festynu najmłodsi będą mogli bawić się i fikać na dużych dmuchańcach. Na boisku będą odbywały się animacje dla dzieci, w tym pokaz ogromnych baniek mydlanych. Postawimy scenę, na której zaprezentują się lokalni i uzdolnieni mieszkańcy. Na scenie zobaczymy pokaz śpiewu, tańca, teatrzyk szkolny, pokaz gimnastyczny, występ przedszkolaków, a nawet spektakl teatralny seniorów. Co jeszcze? A między stoisko z eksperymentami naukowymi Wulkan Doświadczeń dla najmłodszych, stoisko Zysk i S-ka Wydawnictwo z atrakcyjnymi propozycjami, kiermasz książek, stoisko z warsztatami ogrodniczymi i wystawa prac plastycznych. Na miejscu będzie z nami Policja i Straż Miejska, z którą będzie można porozmawiać o bezpieczeństwie i przyjrzeć się z bliska ekwipunkowi służb mundurowych. Będziemy też promować i zachęcać do głosowania w Poznański Budżet Obywatelski.To wszystko przy chrupiącym w zębach popcornie! Finałowym wydarzeniem będzie koncert Przemo Urbaniak / Wujek Ogórek, który zaśpiewa dla najmłodszych autorskie piosenki o dzikimi zachodzie, turbo żółwiu, piratach czy dinozaurach. Po tym występie rodzice będą musieli kupować płyty i streamować Wujka Ogórka już do uzyskania pełnoletności przez swoje dzieci 😉

Plan festynu:

  • godz. 14.00 – 14.10 Rozpoczęcie
  • godz. 14.10 – 14.20 Pokazy judo
  • godz. 14.20 – 14.35 Występ dzieci z Przedszkola „Bajlandia”
  • godz. 14.35 – 15.30 Występy artystyczne uczniów ZSP nr 3
  • godz. 15.30 – 15.45 Pokaz szkoły tańca „Hajdasz”
  • godz. 15.45 – 16.00 Występ Stowarzyszenia Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg”
  • godz. 16.10 – 17.00 Występ Wujka Ogórka

Projekt jest rekomendowany i dofinansowany przez Radę Osiedla Świerczewo i Miasto Poznań.  Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Schron Kultury Europa. Przy realizacji pomaga Fundacja Kreaktywator.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/358934068343367/