Walka o zmiany na linii nocnej 249 zakończona sukcesem!

Udało się! Po prawie dwuletnich staraniach Rady Osiedla Poznań-Świerczewo minionej kadencji, a także wielu nadesłanych przez mieszkańców wnioskach, Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o zmianach w komunikacji nocnej na Świerczewie. I to już od 1 kwietnia tego roku!

Po pierwsze, linia 249 będzie kursowała co godzinę, przez całą noc. Po drugie, jej trasa ulegnie zmianie – zostanie wydłużona aż do Ronda Kaponiera! Obecnie będzie ona wyglądała tak:

RONDO KAPONIERA – Głogowska – GÓRCZYN DWORZEC – Wiadukt Kosynierów Górczyńskich – Rakoniewicka – Leszczyńska – Opolska – Jesionowa – Górecka – Czechosłowacka – DĘBIEC

Na odcinku od Kaponiery do Górczyna linia będzie kursowała naprzemiennie co pół godziny z linią 252, której obecna częstotliwość zostanie obniżona z 30 do 60 minut. Odjazdy z Ronda Kaponiera:

23:30, 0:30, 1:30, 2:30, 3:30, 4:30

O podobne rozwiązanie zabiegała Rada Osiedla Poznań-Świerczewo, jednak nasza propozycja zawierała powrót z Dębca na Górczyn przez ulicę Bohaterów Westerplatte (zamiast trasy przez Czechosłowacką, jak obecnie). Jednak po przeanalizowaniu rozkładów jazdy okazało się, że linię można wydłużyć jeszcze bardziej na południe Świerczewa – na ulice Opolską i Leszczyńską.

Mieszkańcom dziękujemy za pisanie wniosków do ZTM – bez tego nie odnieślibyśmy wspólnego sukcesu! – a także zachęcamy do korzystania z linii nocnej, aby się nie okazało, że jeździ pusta :).

Schemat trasy linii 249 od 1 kwietnia 2011 roku:

Jednocześnie przypominamy o pozostałych planowanych zmianach w komunikacji miejskiej na terenie Świerczewa od 1 kwietnia:

Schemat jest jedynie orientacyjny, nadal nie jest znany los utworzenia linii 701 (w przypadku jej braku zostanie zwiększona częstotliwość na linii 614) oraz zmian w lokalizacji i nazewnictwie przystanków.

Dodaj komentarz