Photo Day 9.0 w plenerze – Glinianki!

Zapraszamy was w niezwykłe miejsce: lustro wody połyskujące zza zasłony zieleni, malownicze ruiny, zniszczony, ale urzekający urodą dworek.

Pewnie wielu z was uzna od razu, że w mieście nie ma takiego miejsca, albo że zaprosimy Was nad Rusałkę czy Strzeszynek, może nad Kierskie, a więc w miejsca powszechnie znane. Co więc w tym wyjątkowego?

Otóż nie! Miejscem kolejnego Photo Daya są tak zwane Szachty, czyli najbardziej na południe wysunięta część Poznania – Świerczewo, słynąca z malowniczych stawów, bujnej zieleni i równie malowniczych ruin starej cegielni. Mało kto wie może nie o tym, że takie miejsce jest, ale o tym, że jest tak piękne, wyjątkowe i że tematy do fotografowania może tam znaleźć dosłownie każdy. Bez względu na to, jaką tematyką się interesuje.

Miłośnicy zabytkowych budowli znajdą tu zabytkową willę Norberta Kindlera, dawnego właściciela okolicznych cegielni, i drugą, w głębi podworskiego parku, w której mieszkał zarządca majątku. Ci, którzy wolą malownicze ruiny, znajdą ich pod dostatkiem tam, gdzie kiedyś stały cegielnie. Fani pięknych, wręcz landszaftowych widoków mogą do woli napawać się urodą stawów, a miłośnicy przyrody znajdą tu przynajmniej kilkadziesiąt rzadkich gatunków ptaków, płazów, owadów i ssaków do fotografowania.

Zapraszamy Was w sobotę, 17 lipca, o 11.30! Zbiórka na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Roberta Kocha, a naszymi przewodnikami będą ludzie, którzy Świerczewo znają jak własną kieszeń – czyli członkowie tamtejszej rady osiedla. Oni pokażą nam takie miejsca do fotografowania, jakich nie znajdziemy w żadnym przewodniku…

Do miejsca zbiórki najlepiej dojechać autobusem 75 (Górczyn-Dębiec) i wysiąść na przystanku Okulickiego. Piechurzy mogą sobie zrobić spacer od pętli tramwajowej na Dębcu ulicą Opolską. Można też dojść od pętli autobusów 71 i 76 na Dębcu, przez tory kolejowe, stary cmentarz przy Samotnej i osiedle Powstań Śląskich – ale to już dość długi spacer.

http://www.mmpoznan.pl/12173/2010/7/7/photo-day–w-plenerze?category=news