Poznański Budżet Obywatelski 2018

CO TO JEST BUDŻET OBYWATELSKI?
Budżet obywatelski to proces, w trakcie którego mieszkańcy lokalnej wspólnoty bezpośrednio decydują o tym, jak rozdysponować? część? publicznego budżetu.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W GŁOSOWANIU

  • każdy mieszkaniec Poznania (nie ma warunku zameldowania lub płacenia podatków w Poznaniu, należy w formularzu do głosowania podać faktyczny adres zamieszkania na terenie Poznania)
  • niezależnie od wieku (do 18 lat- za zgodą rodziców).

W JAKI SPOSÓB MOŻNA GŁOSOWAĆ?
Głosowanie trwa od 9 do 30 października 2017 r.. Można głosować na maksymalnie 2 projekty rejonowe oraz 1 projekt ogólnomiejski.

GDZIE MOŻNA GŁOSOWAĆ?

za pomocą strony internetowej
https://pbo2018.um.poznan.pl/i/pbo-2018/voting#projekt_11

 

Projekty dotyczące Świerczewa:

  • Projekt nr X.1 „Mama nie jest sama”
  • Projekt nr X.4 ” Sąsiedzki zieleniec przy Czeremchowej”
  • Projekt nr X.9 ” Spacerniak: Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Jałowcowej”
  • Projekt nr X.10  „Świerczewskie centrum sportu i rekreacji (ul.Buczka)”
  • Projekt nr X.11 „Świerczewo rekreacji. Boisko, chodnik za Korfantego”
  • Projekt nr X.13 „Świerczewski Hałabała. Bezpieczny plac zabaw Przedszkole43”
  • Projekt nr X.14 „Ogólnodostępne boisko sportowe przy SP 79”
  • Projekt nr X.18 „Letnie kino plenerowe na Świerczewie”

 

Projekt X.10  „Świerczewskie centrum sportu i rekreacji (ul.Buczka)”

 

Rada Osiedla od dłuższego czasu stara się o poprawę zagospodarowania terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Buczka. Teren ten był pod opieką Zarządu Zieleni Miejskiej, który nie chciał się podjąć budowy obiektów sportowych, dlatego Rada Osiedla podjęła decyzję o przejęciu w zarządzaniu tego terenu i od lipca br. opiekuje się tym terenem.
Naszym zamierzeniem jest m. in. budowa boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią (typu Orlik) oraz trawiastego pełnowymiarowego, kortu tenisowego o nawierzchni poliuretanowej, boiska do badmintona i siłowni zewnętrznej dla seniorów. Docelowo należy także wyremontować alejkę dookoła tego terenu. Inwestycje pozwoliłyby na uprawianie sportów przez mieszkańców Świerczewa na profesjonalnych obiektach, bez konieczności jechania w inne części Poznania. Szacunkowy koszt wykonania wszystkich to kilkaset tysięcy złotych. W przyszłorocznym budżecie osiedla są zaplanowane środki na dokumentację techniczną.
Rada Osiedla starała się o uzyskanie grantu na ten cel, niestety bezskutecznie. Ale nadal jest szansa na rozpoczęcie prac już w przyszłym roku! W Poznańskim Budżecie Obywatelskim jest projekt ?Świerczewskie centrum sportu i rekreacji (ul. Buczka)?, który zakłada budowę profesjonalnego, ogrodzonego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią.
Zachęcamy więc mieszkańców do oddawania głosów na ten projekt (pod numerem X.10)! Uzyskanie środków w wysokości 500 tys. zł dzięki Wam dla Osiedla byłoby nieocenionym zastrzykiem finansowym, z korzyścią dla ogółu mieszkańców Świerczewa!