Rywalizacja „European Cycling Challenge” zakończona!

Zakończyła się Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge). Przez cały maj uczestniczący w zabawie poznaniacy rejestrowali swoje przejazdy rowerowe po mieście. W trakcie rywalizacji poznańska drużyna licząca 1523 rowerzystów niemal trzykrotnie okrążyła Ziemię. W obrębie drużyn w Poznaniu wysokie miejsce zajęła drużyna Rady Osiedla Świerczewo.

Po miesiącu rowerowych zmagań drużyna z Poznania zdobyła 9 miejsce, wyprzedzając w ostatnich godzinach Bolonię. Za Poznaniem w rywalizacji uplasowały się takie miasta jak: Dublin, Praga, Padwa, Budapeszt, Wilno, Barcelona, czy Neapol. Rywalizację zwyciężył Gdańsk, a na kolejnych miejscach znalazły się Wrocław, Warszawa i Rzym.

Duży wkład w poznański wynik wnieśli przedstawiciele Rady Osiedla Świerczewo (Dawid Abramowicz, Tomasz Wierzbicki, Tymoteusz Śmieszek), którzy łącznie przejechali 1451 kilometrów. W klasyfikacji drużynowej w Poznaniu, grupa Rady Osiedla Świerczewo znalazła się na 4 miejscu za grupami Zarządu Dróg Miejskich, Urzędu Miasta Poznania i Orange Passion.

Wynikiem Europejskiej Rywalizacji rowerowej są mapy połączeń rowerowych. Mapa połączeń rowerowych Poznania zostanie wykorzystana do przygotowania Programu Rowerowego 2016-2025.

Pełna tabela wyników dostępna poniżej tutaj

Wszystkim mieszkańcom Poznania, a szczególnie mieszkańcom Świerczewa dziękujemy za zaangażowanie i wspólne budowanie wyniku miasta!