Czekasz na przystanku na autobus? Sprawdź, o której przyjedzie!

fot. Tomasz Wierzbicki

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego oraz za pomocą specjalnej aplikacji na telefon można sprawdzić, za ile minut na przystanek podjedzie autobus czy tramwaj.

Na kilkudziesięciu przystankach w Poznaniu pojawiły się wyświetlacze pokazujące rzeczywisty czas przyjazdu na przystanek. Uwzględniają one opóźnienia, dlatego pasażerowie mają informację, ile jeszcze należy poczekać. Niestety wyświetlaczy takich nie ma na Świerczewie. Jak więc w takim razie poradzić sobie, kiedy na przystanku nie ma elektronicznego rozkładu jazdy?

Z pomocą przychodzi strona internetowa ZTMu – pod adresem www.peka.poznan.pl/vm/ podając nazwę przystanku lub numer linii, pojawi się tablica przystankowa pokazująca rzeczywiste czasy odjazdu.

Bardziej praktyczne są specjalne aplikacje na smartfony – umożliwiają one korzystanie z rozkładu jazdy w telefonie. Poniżej kilka linków, pod którymi można je znaleźć:

W aplikacjach jest możliwość dodania „ulubionych” przystanków, dlatego przeglądanie rozkładów jazdy dla przystanków, z których się najczęściej korzysta, jest szybkie i wygodne. Zachęcamy do zainstalowania którejś z nich na swoim telefonie!

Zobacz także: