Czekasz na przystanku na autobus? Sprawdź, o której przyjedzie!

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego oraz za pomocą specjalnej aplikacji na telefon można sprawdzić, za ile minut na przystanek podjedzie autobus czy tramwaj.

Na kilkudziesięciu przystankach w Poznaniu pojawiły się wyświetlacze pokazujące rzeczywisty czas przyjazdu na przystanek. Uwzględniają one opóźnienia, dlatego pasażerowie mają informację, ile jeszcze należy poczekać. Niestety wyświetlaczy takich nie ma na Świerczewie. Jak więc w takim razie poradzić sobie, kiedy na przystanku nie ma elektronicznego rozkładu jazdy?

Z pomocą przychodzi strona internetowa ZTMu – pod adresem www.peka.poznan.pl/vm/ podając nazwę przystanku lub numer linii, pojawi się tablica przystankowa pokazująca rzeczywiste czasy odjazdu.

Bardziej praktyczne są specjalne aplikacje na smartfony – umożliwiają one korzystanie z rozkładu jazdy w telefonie. Poniżej kilka linków, pod którymi można je znaleźć:

W aplikacjach jest możliwość dodania „ulubionych” przystanków, dlatego przeglądanie rozkładów jazdy dla przystanków, z których się najczęściej korzysta, jest szybkie i wygodne. Zachęcamy do zainstalowania którejś z nich na swoim telefonie!