22 września – transport publiczny za darmo za okazaniem dowodu rejestracyjnego

Z okazji trwającego (do 22 września) Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu można korzystać ze specjalnej promocji na wypożyczanie Poznańskiego Roweru Miejskiego, a w najbliższy czwartek biletem w transporcie publicznym organizowanym przez ZTM Poznań może być ważny dowód rejestracyjny na samochód.

Zrównoważony transport to idea efektywnej komunikacji, korzystnej ekonomicznie i minimalizującej szkodliwy wpływ pojazdów na środowisko. Skupia się zarówno na kontroli emisji szkodliwych spalin, jak również na promocji środków transportu wykorzystujących energię odnawialną. Transport zrównoważony zakłada także ograniczenie niszczenia przestrzeni miejskiej wskutek dominacji indywidualnego transportu samochodowego – wielkich parkingów lub samochodów zajmujących chodniki i inną przestrzeń dla pieszych.

Przypominamy, że w ramach promocji transportu publicznego i roweru miejskiego, w dniach od 16 do 22 września obowiązuje specjalna taryfa promocyjna dla użytkowników Poznańskiego Roweru Miejskiego. Dla wszystkich użytkowników pierwsza godzina wypożyczenia roweru miejskiego jest darmowa.

Kulminacją Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada 22 września. Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego, organizowanego przez ZTM, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

http://ztm.poznan.pl/

Przydatne linki dla podróżujących transportem publicznym:

Aplikacje na smarfony (rzeczywiste czasy odjazdów z przystanków):

Zobacz także: